top of page

OBCHODNÍ PODMÍNKY

Objednáním na focení (telefonicky, mailem, přes facebook nebo instagram) souhlasíte s obchodními podmínkami a berete na vědomí můj autorský styl focení i editaci fotek.

Nespokojenost a nesouhlas s fotografickým stylem fotografa není důvodem k reklamaci zakázky, stejně tak vlastní vzhled a nespokojenost s ním. Klient je také srozuměn s tím, že výsledné poskytnuté služby jsou charakteristickým odrazem reality skrze elektronické zařízení, reflektující osobitý vzhled věcí, krajiny a lidí. Estetická kvalita fotografií se vzhledem k této skutečnosti může lišit různit a její hodnocení je čistě subjektivním aspektem.

Rezervace termínu je platná až poté, co si ji navzájem potvrdíme. Fakturu na zaplacení posílám po focení či natáčení. Výsledný produkt poskytuji až po připsání celé částky na bankovní účet.

V určitých případech po vás budu požadovat i nevratnou zálohu, na to budete ale předem upozorněni. Jestliže se focení/natáčení z vaší strany zruší bez předchozí omluvy, záloha propadá. Když se stane, že nějakého důvodu nemůže dorazit a dopředu mě na to upozorníte, záloha se přesouvá na nový termín. V případě zrušení z mé strany se záloha taktéž přesouvá na nový termín.

Pozdní příchod klienta na focení není důvodem k prodlužování doby focení. Pokud zpoždění klienta přesáhne 30 minut, mohu focení zrušit. Neupravené fotografie ani RAWy neposkytuji (pokud se s klientem nedomluvíme předem jinak). Náhledy poskytuji pouze v případě reklamního/produktového focení, kdy se každá fotografie účtuje zvlášť a klient si vybírá ty, které chce upravit. V případě portrétního a jiného focení vybírám fotografie já, náhledy vám tedy k poskytnutí nebudou.

Doba dodání fotografií bývá maximálně dva týdny, záleží ale na mém momentálním vytížení, proto vás s délkou úprav obeznámím dopředu. U videa se doba dodání liší, záleží na náročnosti projektu a domluvě. Výsledné práce odevzdávám prostřednictvím digitálního úložiště, který můžete snadno sdílet díky odkazu. Upravené snímky jsou na úložišti k dispozici 6 měsíců. Pozor, fotografie archivuji v počítači pouze 1 rok od pořízení, poté je z kapacitních důvodů mažu.

Retuše - nejedná-li se o reklamní/produktové fotografie, retušuji pouze lehké nedokonalosti. Nezasahuji do fotografie tak, že bych odstranila vrásky, dvojité brady či vám zeštíhlovala postavu. Fotografie se snažím mít co nejpřirozenější a takové úpravy jsou prací grafika, ne fotografa.

Podle autorského zákona č. 121/2000 sb je zakázáno fotografie a videa jakkoliv dále upravovat nebo používat pro jakýkoli komerční účel, propagaci či prodeji třetí straně, bez písemného souhlasu fotografa. 

Držitelem autorských práv k fotografii a videu je tvůrce. Objednáním jakékoli z mých služeb automaticky souhlasíte s použitím fotek či videí k účelu propagace mé práce v rámci tvorby portfolia a pro vlastní obchodní účely, např. zveřejňování na sociálních sítích, webových stránkách, internetových galeriích, magazínech, časopisech, pro rozhovory a články, ve fotografických diskuzích, na foréch, soutěžích, pro výstavní činnost aj. Pokud si nepřejete zveřejnění, bude účtován poplatek dle volby balíčku. Nesouhlas se zveřejněním prosím hlaste předem již při domlouvání zakázky. Po vystavení faktury a focení/točení nemám povinnost brát na vaši podmínku zřetel.

V souladu s GDPR jsou od klienta vyžadovány jen nezbytně nutné osobní údaje, jako je celé jméno, emailová adresa a telefon. Tyto údaje slouží pro vyřízení objednávky poptávaných služeb a zajištění předání hotové zakázky. Klientem uvedené údaje jsou uchovávány jen po nezbytně nutnou dobu a nemá k nim přístup nikdo neoprávněný.

 

 

~ tyto obchodní podmínky jsou obecné, vždy záleží na předchozí domluvě, proto se nebojte na cokoli zeptat, komunikace je totiž základ :) ~

  • Instagram
bottom of page