top of page
ArtMoment_Sofie Zbořilová (1 of 1).jpg
Ahoj, já jsem Sofi!

 

Ráda zachytím vaše jedinečné okamžiky, úsměvy a lásku. Pojďte se mnou strávit trochu času na focení a vytvořit fotky, na který budete di vzpomínat!
 

A co vlastně dělám?

Fotím, točím, vymýšlím koncepty a ráda vám pomůžu i s kreativou brandu

vizitkovníky_Petr_verze02 (8 of 8).jpg

FIRMY A PODNIKATELÉ

Můžete si u mě poptat reklamní, produktové focení nebo video. Vymyslím vám koncept na míru,
do kterého zahrnu všechny vaše požadavky. Přizpůsobím ho vaší vizuální identitě, ale i přes to bude něčím oživený. Fotky i videa jsou skvělým způsobem, jak přilákat zákazníky a moc ráda vám s tím pomůžu!

ps: malý firmy a podnikatelé jsou moji nejoblíbenější klienti <3

Terezie 3_12_23 - barevné (72 of 91).jpg

PORTRÉTNÍ FOCENÍ

Focení není jen pro ty, které „má foťák rád“, naopak, fotit se dokáže úplně každý a já vám pomůžu, abyste toho dosáhli! Focení můžeme pojmout jakkoli jen budete chtít. Ráda vám taky pomůžu s výběrem místa, které pro vás bude to nejlepší.

DavidaHana-svatebnífocení2_12_23(39of93).jpg

SVATBY

Bude mi ctí, když mě necháte zachytit váš jedinečný den. Doprovodím vás od ranních příprav, až po večerní tancovačku, nebo si mě můžete zabookovat jen na libovolnou část dne. Věřte mi, že pokud bude potřeba, na svatbě zapadnu do davu a zachytím tak vaše okamžiky i s těmi, kteří se neradi fotí. Budete tak moct u fotek vzpomínat na váš krásný den kdykoli se vám jen bude chtít.

pexels-eva-bronzini-7629490_edited_edited.jpg

autoportrét 2023

Tak teď něco víc osobního a mnohem detailnějšího pro ty, které zajímá ta, co stojí za foťákem a kamerou...já, Sofie.

Holka původně z Prostějova, která vždycky milovala tvořit, a to hlavně rukama. Pamatuju si, že můj pokoj byl vždycky jeden velkej nepořádek a podlaha byla zaskládaná vším možným. Vedla mi jen jedna ulička k oknu a druhá k posteli. Měla jsem rozdělaných tolik věcí, že se mi už nevlezly ani na stůl. Ať už to bylo vyrábění šperků, modelování z jakékoli hmoty nebo lepení koláží z vystřižených stránek z časopisu. Musela jsem jednoduše zkusit všechno. A jak už to tak bývá, člověk se v dospělosti mění. Teď se snažím soustředit ideálně jen na jeden projekt současně a nedokážu žít v neuklizeným bytě :D

V rodině se uměním nikdo neživil, ale náznaky tam byly, vlastně i celkem velký. Moje babička vždycky malovala obrazy a já jsem byla ráda, když jsem u toho procesu mohla být. Obdivovala jsem tahy štětcem a to, když kombinovala do obrazu víc médií. Spolu s dědou měli navíc keramickou dílnu, kde jsem už od školky strávila plno času. Druhá babička kreslila jen občas, pamatuju si třeba, jak mi do památníčku načrtla tanečnici a já jsem nerozuměla tomu, jak to může vypadat tak hezky, když to ani nedělá podle předlohy. No a moje milovaná maminka byla vždycky pasivní umělkyně, nebo aspoň tak o sobě vždycky mluvila. Dokud jsme nezačaly se ségrou jako starší protestovat, brala nás do divadla na balet a doma z rádia často zněla vážná hudba. Možná i proto jsem se kdysi rozhodla začít hrát na klavír, z kterýho jsem potom úspěšně absolvovala.

V mým životě hrálo obrovskou roli Brno, kam jsem se v patnácti letech odstěhovala kvůli (nebo vlastně i díky) střední škole. Obrovská změna a střet s realitou. Doteď nechápu, že jsem to tady na vlastní pěst zvládla. Malá holka ve velkým městě. Kolem sebe nikoho nezná a překonává skrytýho introverta, kterýho celej život nosí v sobě, aby nezůstala sama. Přesto, že to bylo chvílema těžký a odráželo se to na mým vzhledu i psychice, musím uznat, že jsem na sebe fakt pyšná a moc ráda na tu dobu vzpomínám.

No a proč jsem šla studovat až do Brna? Poslední roky základky jsem se totiž zamilovala do filmařiny. K té jsem se mimochodem dostala skrz herectví, kterým jsem se chtěla původně živit, ale asi všichni víme, jak to herci v Česku mají. Žádná sláva. Tak jsem rychle sundala růžový brýle a zkusila si stát za kamerou. Byla to doslova láska na první pohled. Neskutečně mě bavilo, že můžete zachytit svět svýma očima a ukázat ho i ostatním. Vytváříte si vlastní realitu, vlastní příběhy a postavy. Hrajete si s barvama, úhlem pohledu, hudbou a zvuky a propojete film s jinými druhy umění. No a fotka, která dokáže doslova zamrazit okamžik a uchovat si ho na celý život...Filmová škola byla tím pádem jasná volba. Vlastně jsem si ani neuměla představit, co jinýho bych mohla studovat. V naší rodině padly návrhy jako zubařka nebo doktorka, protože jsem měla vždycky dobrej prospěch, ale já jsem si nemohla pomoct a pořád mě to táhlo k umění. Velký šance jsem si ale nedávala (bývala jsem na sebe celkem dost tvrdá), o to víc mě překvapilo, když jsem se uviděla na prvním řádku přijatých. No a tak odstartoval můj dospěláckej život, kterej přišel možná o pár let dřív, než je běžný.

V osmnácti jsem si založila živnostenskej list, abych mohla začít konečně naplno podnikat v tom, co mě baví. Teď je mi dvacet jedna a konečně můžu říct, že mě fotka a video živí. Každej den se učím něco novýho a vím, že toho mám ještě šíleně moc před sebou. Zároveň jsem letos začala studovat výšku, díky které se mi otevřely další dveře nejen ve světě umění!

Víc už vás zahlcovat nebudu :D. Myslím si, že jako základ to bohatě stačí. Kdo o mně chcete vědět víc, budu ráda za společný projekty nebo zakázky, u kterých se můžeme vzájemně líp poznat.

Spojit se se mnou můžete jakkoli, přes instagram, mail nebo třeba přes facebook.

Budu se moc těšit!

S.

  • Instagram
bottom of page